0 0
Speca feferona turshi

Speca feferona turshi

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
speca feferona
1 1/2 gotë ujë
1/4 filxhan uthull
kripë
Kuzhina:

  Për të gjithë adhuruesit e specave djegës, sjellim një recetë për speca feferona turshi.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 838 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat e pastruar renditen në kavanozin e sterilizuar.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Ndërkohë vëjeni ujin në zjarr që të vlojë bashkë me kripën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Ujin e vluar hidhjani kavanozit me speca. Pas kësaj hidhini edhe uthullën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbyllini mirë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Kavanozin me speca vendoseni në zjarr, në një tenxhere të mbushur me ujë, derisa të vlojë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj largojeni nga tenxherja dhe lëreni në një vend të errët e të ftohtë të kthyer përmbys.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Shurup shege
  i ardhshmi
  Pulë në verë të kuqe
  • 838 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  speca feferona
  1 1/2 gotë ujë
  1/4 filxhan uthull
  kripë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Shurup shege
  i ardhshmi
  Pulë në verë të kuqe