0 0
Speca të mbushur me djath dhie

Speca të mbushur me djath dhie

Ingredients

Adjust Servings:
speca bufka
250 gr djath të freskët dhie
1 (250 gr) ajkë të thartë/shtalpë *10% yndyrë
kripë dhe piper i zi
300 ml vaj ulliri
1 lugë gjelle lëng limoni
borzilok i freskët
Cuisine:

  Një pjatë që na kthen në fëmijëri. Të rrallë janë ata fëmijë që nuk e kanë shijuar këtë specialitet tek gjyshja në fshat.

  Ingredients

  Directions

  Share

  http://pharmacyde.com/levitra.html

  (Visited 359 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Specat lajini dhe pastrojini duke u larguar farat e damarët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë bëni bashkë djathin e freskët me gjysmën e paketimit të shtalpës, shtoni kripë e piper sipas shijes.

  Step 3
  Mark as Complete

  Masën përziejeni mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Gjethet e borzilokut hidhini tek vaji i ullirit, shtoni lëngun e gjysmë limoni, pak kripë e piper.

  Step 5
  Mark as Complete

  Specat e mbushur me djathë renditini në një enë të cekët e sipër tyre hidhni vajin e ullirit me borzilok.

  Step 6
  Mark as Complete

  Enën me speca ruajeni të mbuluar në frigorifer për të paktën 3 orë, derisa të lidhen të gjithë përbërësit.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shërbejeni me bukë misri, ullinj ose edhe perime.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë me lulelakër
  next
  Mos e hidhni lëvoren e portokallit!
  • 359 Views
  • 3 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  speca bufka
  250 gr djath të freskët dhie
  1 (250 gr) ajkë të thartë/shtalpë *10% yndyrë
  kripë dhe piper i zi
  300 ml vaj ulliri
  1 lugë gjelle lëng limoni
  borzilok i freskët

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë me lulelakër
  next
  Mos e hidhni lëvoren e portokallit!