0 0
Speca të mbushur me djath

Speca të mbushur me djath

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg speca
1-2 domate
300 gr djath
vaj
kripë
Cuisine:

  Një specialitet që assesi nuk duhet të mungojë në tavolinën tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,322 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Specat e pastruar ndajini përgjysmë dhe më pas fërgojini shpejt e shpejt në vaj të nxehtë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj largojini nga vaji i nxehtë, mbushini me troshka djathi dhe domateje të grirë imët.

  Shtojuni edhe kripë e piper dhe fërgojini edhe pak në tiganin e nxehtë.

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sallatë shope
  next
  Sallatë aromatike me tranguj
  • 2,322 Views
  • 20 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg speca
  1-2 domate
  300 gr djath
  vaj
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë shope
  next
  Sallatë aromatike me tranguj