0 0
Speca të mbushur me kajmak

Speca të mbushur me kajmak

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
6 speca bufka
150 gr kajmak
150 gr djath deleje
2 vezë
kripë
Kuzhina:

  Një ushqim interesant dhe i shpejtë për nisur iftarin.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 405 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat lajini, pastrojini nga farat dhe thajini.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Djathin, kajmakun dhe vezët bashkojini dhe shtojuni kripë sipas nevojës.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Me këtë masë mbushini specat.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat e mbushur kështu renditini në tavën adekuate dhe vendosini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 15 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Tortë me mollë
  i ardhshmi
  Hamud- supë egjiptiane me pulë
  • 405 Pamje
  • 15 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  6 speca bufka
  150 gr kajmak
  150 gr djath deleje
  2 vezë
  kripë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë me mollë
  i ardhshmi
  Hamud- supë egjiptiane me pulë