0 0
Speca të mbushur me oriz

Speca të mbushur me oriz

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 speca të gjelbër të ndarë përgjysmë
½ gotë oriz
1 gotë ujë
2 qepë të reja të grira imët
1 domate e grirë imët
½ gotë djath feta
borzilok
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Specat bufka të gjelbër të mbushur me oriz dhe djath feta përbëjnë një drekë të përkyer vegjetariane.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 924 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një tenxhere hidheni ujin dhe lëreni të vlojë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni orizin, mëlmesa sipas dëshirës dhe ziejini të gjitha bashkë për 20 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat e pastruar e të ndarë përgjysmë vendosini në tepsi dhe piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për afro 25 minuta.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Njëkohësisht në një tigan me vaj fërgojini qepën e borzilokun, shtoni mëlmesa e më pas edhe domatet. Ziejini të gjitha bashkë derisa të shterrojë uji.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas shtoni edhe orizin dhe djathin feta. Me këtë masë mbushini specat e pjekur.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj tepsinë kthejeni në furrë për edhe 5 minuta të tjera.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Kroketa me patate
  i ardhshmi
  7 këshilla se si të gatuani gjithmonë një gjellë të shijshme
  • 924 Pamje
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 speca të gjelbër të ndarë përgjysmë
  ½ gotë oriz
  1 gotë ujë
  2 qepë të reja të grira imët
  1 domate e grirë imët
  ½ gotë djath feta
  borzilok
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kroketa me patate
  i ardhshmi
  7 këshilla se si të gatuani gjithmonë një gjellë të shijshme