0 0
Speca të mbushur me mish

Speca të mbushur me mish

Cuisine:

  Specat e mbushur me mish janë një gjellë tradicionale shqiptare që mund të përgatitet për cdo rast. Receta që do të ndajmë me ju është aq e lehtë sa lirisht mund ta bëni bashkë me të vegjëlit tuaj. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 10,360 times, 8 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepët e grira i skuqim në tigan. Kur të marrin ngjyrë të artë shtojmë edhe mishin e bluar, kripën e piperin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Masën e përziejmë vazhdimisht që të mos ngjitet. Pastaj gradualisht shtojmë edhe salcën e domateve dhe në fund orizin e shpëlarë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Atëherë e fikim zjarrin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Specat e larë e të pastruar nga farat i rendisim në tavën ku do të piqen. Pastaj nisim e i mbushim gradualisht me mishin e fërguar më parë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kur të ketë përfunduar mbushja, sipër u hedhim pak vaj, mëlmesa e ujë sipas dëshirës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Specat piqen në furrën e parangrohur në 230 gradë për afro 50 minuta.

  previous
  Hithenik me miell gruri
  next
  Pite misri me brokoli
  • 10,360 Views
  • 2 ore
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 230 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Hithenik me miell gruri
  next
  Pite misri me brokoli