0 0
Spinaq me vezë

Spinaq me vezë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr spinaq
3-4 vezë
kripë
piper i kuq
piper i zi
2-3 lugë vaj
2 lugë salcë domatesh
1 qepë
gjysmë luge kopër grek (fenugreek)
Kuzhina:

  Spinaq me vezë është një recetë e kahershme, që e kemi shpesh në tavolinat tona. Qoftë për një vakt të shijshëm mëngjesi, qoftë si pjatë të lehtë për darkë. Neve na pëlqen shumë. Po juve?

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 9 903 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Spinaqin e pastrojmë mirë dhe ia heqim rrënjët.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj qepën e grirë nisim e fërgojmë në vaj derisa të nis e ndryshojë ngjyrë. Shtojmë salcën e domates dhe pastaj spinaqin e grirë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni edhe erëzat e koprën greke. Kur të jetë zbutur mirë spinaqi i theni sipër edhe vezët një nga një. Sipër i hedhim piper të kuq e mëlmesa sipas dëshirës. Spinaqi juaj me vezë është gati kur të jetë zier e bardha e vezës.

  i mëparshmi
  Tortë me lëng limoni
  i ardhshmi
  Akullore me vanilje
  • 9 903 Pamje
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr spinaq
  3-4 vezë
  kripë
  piper i kuq
  piper i zi
  2-3 lugë vaj
  2 lugë salcë domatesh
  1 qepë
  gjysmë luge kopër grek (fenugreek)

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë me lëng limoni
  i ardhshmi
  Akullore me vanilje