0 0
Stir-fry aziatik

Stir-fry aziatik

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
300 gr Gjoks pule
200 gr makarona aziatikë
200 gr brokoli
100 gr kërpudha
2 qepë të reja
2 karrota
2 thelpinj hudhre
2 lugë vaj sezami
2 lugë salcë soja
Kuzhina:

  Një pjatë e shëndetshme dhe e shijshme, e cila mund të shërbehet me kombinime të ndryshme mishi e perimesh.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 589 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin priteni në kubikë dhe fërgojeni në tavë wok derisa të skuqet.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Perimet pastrojini dhe fërgojini në tavën e njëjtë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Makaronat ziejini sipas udhëzimit në paketim dhe kullojini.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në tavë bëni bashkë mishin dhe perimet, shtojuni edhe makaronat e zier dhe hidhjuni salcën soja dhe vajin e sezamit.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Fërgojini të gjitha edhe pak kohë dhe shërbejini.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Gjoks pule me perime
  i ardhshmi
  Kafe mocha
  • 589 Pamje
  • 30 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  300 gr Gjoks pule
  200 gr makarona aziatikë
  200 gr brokoli
  100 gr kërpudha
  2 qepë të reja
  2 karrota
  2 thelpinj hudhre
  2 lugë vaj sezami
  2 lugë salcë soja

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjoks pule me perime
  i ardhshmi
  Kafe mocha