0 0
Supa e Hipokratit

Supa e Hipokratit

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 presh (purrinj)
2 qepë
3 thelpinj hudhre
500 gr patate
500 gr domate
1 selino
1 rrënjë magdanozi
1 gjethe magdanozi
kripë
mëlmesa
Kuzhina:

  Mënyra më e mirë për të forcuar imunitetin dhe organizmin gjatë periudhës së dimrit është që të konsumoni ushqime natyrale. Kjo supë është ndër ushqimet e preferuara për stinën e dimrit.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 283 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Preshin pastrojeni mirë e priteni për së gjatë. Perimet e tjera pastrojini e qërojini ndërsa domates qërojani lëvoren.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Thelpinjtë e hudhrës mos i qëroni, ndërsa perimet e tjera pritini në kubikë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë të thellë vendosini të gjithë përbërësit përvec hudhrës dhe gjetheve të magdanozit. Magdanozi duhet shtuar në fund të gatimit.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni ujin dhe tavën vendoseni në zjarr derisa të marrë një valë e më pas uleni temperaturën dhe lërini perimet të ziejnë derisa të zbuten.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pak para përfundimit të zierjes së perimeve, shtoni hudhrën dhe magdanozin.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Është e rëndësishme që gjatë zierjes së perimeve të mos shtoni më shumë ujë. Shtoni edhe mëlmesat sipas dëshirës.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Është mirë të përdorni mëlmesa natyrale si sherebela apo gjethet e dafinës dhe jo industriale.

  Hapi 8
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund servojeni ose bluajeni në blender para servimit. E gjitha varet nga dëshira juaj.

  Hapi 9
  E kam përfunduar këtë hap

  VINI RE: Për të mbajtur sa më larg viruset dhe bakteret e mërzisthme, këshillohet që të konsumoni të paktën dy pjata me supë në ditë.

  Hapi 10
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Gjethet e limonit, zgjidhje natyrale për shumë probleme
  i ardhshmi
  Oriz me perime
  • 1 283 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 presh (purrinj)
  2 qepë
  3 thelpinj hudhre
  500 gr patate
  500 gr domate
  1 selino
  1 rrënjë magdanozi
  1 gjethe magdanozi
  kripë
  mëlmesa

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjethet e limonit, zgjidhje natyrale për shumë probleme
  i ardhshmi
  Oriz me perime