0 0
Supë me bizele e thjerrëza

Supë me bizele e thjerrëza

Ingredients

Adjust Servings:
1 gotë thjerrëza
200 gr bizele të ngrira
2 karrota
2 qepë
200 gr kërpudha
4 thelpinj hudhre
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Në ditët me shi, zakonisht na pëlqen të hamë ushqime “me lugë”. Kjo supë e shijshme do t’iu kënaq me shijen e saj të veçantë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 845 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Ngroheni vajin e ullirit në tenxhere dhe në të fërgojini qepët dhe karrotat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni hudhrën e grirë imët dhe kaurdisini të gjitha bashkë edhe pak.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në tenxhere shtoni edhe kërpudhat e pastruara dhe të prera.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe thjerrëzat dhe ujin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Perimet ziejini kështu për 15 minuta e më pas shtoni edhe bizelet. Gjella duhet të zihet derisa të zbuten bizelet dhe thjerrëzat.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kifle të buta
  next
  Gurabie
  • 845 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 gotë thjerrëza
  200 gr bizele të ngrira
  2 karrota
  2 qepë
  200 gr kërpudha
  4 thelpinj hudhre
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kifle të buta
  next
  Gurabie