0 0
Supë e lehtë

Supë e lehtë

Ingredients

Adjust Servings:
vaj
2 lugë gjelle miell
kripë
magdanoz
piper i zi
1 buljon/kubëz supe
fide supe
1 vezë
1 lugëz piper i kuq
Cuisine:

  Kjo supë njihet si supa e të varfërit, por që në realitet është shumë e pasur. Ia vlen të përgatitet sidomos gjatë periudhave kur iu duket se jeni rënduar pak me ushqim e dëshironi të detoksifikoni organizmin tuaj.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 372 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në vajin e nxehtë skuqeni miellin. Shtoni piperin e kuq dhe ujin duke e përzier vazhdimisht, që të mos krijohen dromca.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni buljonin e supës dhe lëreni të ziejë supa për dhjetë minuta në temperaturë të ulët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni fidetë e supës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vezën rraheni mirë me pirun dhe gradualisht hidheni tek supa.

  Step 5
  Mark as Complete

  Vazhdojeni zierjen edhe për disa minuta të tjerë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Supën e gatshme zbukurojeni me magdanoz.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Oriz basmati me gjoks pule
  next
  Kek me shije mandarine
  • 372 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  vaj
  2 lugë gjelle miell
  kripë
  magdanoz
  piper i zi
  1 buljon/kubëz supe
  fide supe
  1 vezë
  1 lugëz piper i kuq

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Oriz basmati me gjoks pule
  next
  Kek me shije mandarine