0 0
Supë e shijshme me lulelakër

Supë e shijshme me lulelakër

Cuisine:

  Ky lloj supe përshtatet shkëlqyeshem me fruta arrore apo edhe bukë të thekur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 180 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët skuqeni në zjarr mesatar derisa të zbutet.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni hudhrën e grirë imët, rozmarinën dhe trumzën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni copët e lulelakrës dhe lëngun e supës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ziejini të gjitha derisa të zbutet lulelakra e më pas bluajini me mikser dore.

  Step 5
  Mark as Complete

  Supën e bluar kthejeni në zjarr, shtoni kripë e piper sipas dëshirës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në fund hidhini edhe dy lugë gjelle shtalpë. Lëreni të marrë një valë e më pas është e gatshme për konsumim.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gurabia me arra
  next
  Këto janë vetitë shëruese fantastike të lakrës turshi
  • 180 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gurabia me arra
  next
  Këto janë vetitë shëruese fantastike të lakrës turshi