0 0
Supë kremoze me perime

Supë kremoze me perime

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 qepë e kuqe
2 lugë gjelle gjalpë
2 filxhanë perime të përziera *sipas dëshirës
2 lugë gjelle miell
1 l lëng pule
125 ml ajkë për gatim
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  E mira e kësaj supe është koha e shkurtë e gatimit dhe shija e jashtëzakonshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 352 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën e grirë imët dhe perimet e përzgjedhura skuqini në gjalpë. Shtoni miellin dhe lëngun e pulës dhe lërini të ziejnë të gjitha bashkë për 20-30 minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni kripë e piper sipas dëshirës.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas të gjitha bluajini në blender, shtoni ajkën për gatim, miksojeni edhe një herë dhe shërbejeni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Limonatë xhenxhefili
  i ardhshmi
  Supë me polentë
  • 352 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 qepë e kuqe
  2 lugë gjelle gjalpë
  2 filxhanë perime të përziera *sipas dëshirës
  2 lugë gjelle miell
  1 l lëng pule
  125 ml ajkë për gatim
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Limonatë xhenxhefili
  i ardhshmi
  Supë me polentë