0 0
Supë kremoze me presh

Supë kremoze me presh

Cuisine:

  Kjo supë kremoze përgatitet shumë shpejt, ndërsa mënyra ideale për ta servuar do të ishte e shoqëruar me një lugë shtalpë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 706 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Preshin lajeni mirë dhe priteni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas kaurdiseni në gjalpë bashkë me hudhrën. Kujdesuni që hudhra të mos digjet.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni e shtoni trumzën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas pesë minutash, shtoni lëngun e perimeve e më pas edhe pataten e qëruar dhe të prerë në kubikë të vegjël.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ziejini të gjitha bashkë derisa të zbutet patatja e më pas largojeni nga zjarri.

  Step 6
  Mark as Complete

  Me ndihmën e një blenderi dore, bluajeni masën për të përfituar një supë të trashë e kremoze.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pastaj kthejeni në zjarr të ulët, shtoni shtalpën e ëmbël dhe vazhdojeni zierjen edhe për dy minuta.

  Step 8
  Mark as Complete

  Pas kësaj periudhe, shërbejeni.

  Step 9
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gjoks pule me mjaltë
  next
  Bukë arabe me grizë
  • 706 Views
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjoks pule me mjaltë
  next
  Bukë arabe me grizë