0 0
Supë me avokado

Supë me avokado

Ingredients

Adjust Servings:
2 avokado të qëruara dhe pa bërthamë
2 filxhanë të mëdhenj të ngrohtë lëng pule
1 lugë çaji lëng limoni
1 lugë gjelle kos pa yndyrë
½ lugë çaji magdanoz
½ lugë çaji kopër
¼ lugë çaji hudhër pluhur
¼ lugë çaji qepë pluhur
¼ lugë çaji piper
sipas dëshirës kripë
Cuisine:

  Supa me avokado është shumë e shëndetshme dhe me vlerë aq sa të serviret në një restorant me pesë yje. Përbërësit e saj kushtojnë pak dhe përgatitja është mjaft e thjeshtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,682 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vendosini të gjithë përbërësit në një mikser dhe përzijini ato deri sa të përfitoni një masë kremoze dhe të butë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Këtë mund ta ngrohni ose ta konsumoni të ftohtë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pjatat e supën mund t’i zbukuroni me feta avokadoje, feta rrepash të kuqe, kos apo krem.

  Step 4
  Mark as Complete

  Mund ta përdorni si salcë për gatimet me mish pule, mish viçi, derri apo peshk. (Zakonisht, supa krem e avokados hidhet sipër filetos së mishit sipas llojit të tij)

  Për këtë recetë rekomandohen avokado të përmasave të mëdha./AgroWeb

  previous
  Kek me karrota
  next
  Vezë n’avokado
  • 1,682 Views
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 avokado të qëruara dhe pa bërthamë
  2 filxhanë të mëdhenj të ngrohtë lëng pule
  1 lugë çaji lëng limoni
  1 lugë gjelle kos pa yndyrë
  ½ lugë çaji magdanoz
  ½ lugë çaji kopër
  ¼ lugë çaji hudhër pluhur
  ¼ lugë çaji qepë pluhur
  ¼ lugë çaji piper
  sipas dëshirës kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek me karrota
  next
  Vezë n’avokado