0 0
Supë me brokoli sipas gjyshes

Supë me brokoli sipas gjyshes

Cuisine:

  Provojeni këtë recetë të gjyshes për përgatitjen e supës me brokoli. Nuk do të zhgënjeheni.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,104 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët skuqeni në vaj e më pas shtojani edhe pak karrotë të girë në rende.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pjesën tjetër të karrotës priteni në rrathë e gjithashtu skuqeni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni specin e prerë dhe kaurdisini bashkë të gjitha.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në fund shtoni pataten e prerë dhe mbulojini të gjitha me ujë. Ziejini për afro 20 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Më pas shtoni orizin e shpëlarë dhe vazhdojeni zierjen edhe për afro 5 minuta të tjera.

  Step 6
  Mark as Complete

  Shtoni pastaj edhe brokolin dhe lulelakrën. Ziejini për 5-6 minuta e më pas shtoni kripë, piper e mëlmesa sipas dëshirës.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pak para përfundimit të zierjes, shtoni edhe gjethet e magdanozit.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tortë për 15 minuta
  next
  Pjeshkëza
  • 1,104 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë për 15 minuta
  next
  Pjeshkëza