0 0
Supë me hithra

Supë me hithra

Cuisine:

  Nuk ka asgjë më të shijshme sesa gjellërat që gatuajmë me perimet sezonale, apo jo? Kësaj radhe ju propozojmë që për drekën e nesërme të gatuani supë me hithra. Shpejtë, lehtë e Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,452 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Hithrat i përvëlojmë dhe të gjitha perimet e tjera i pastrojmë e grijmë sipas dëshirës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Të gjitha i fërgojmë për pak minuta në vaj. Kur të jenë zbutur, masës ia shtojmë një litër lëng perimesh ose buljon. Shtojmë edhe kripën e mëlmesat sipas dëshirës.

  Step 3
  Mark as Complete

  E lëmë gjellën të ziejë derisa të zbuten perimet. Pastaj masën e bluajmë në blender. Para shërbimit, sipas dëshirës, mund t’i shtojmë edhe pak ajke për gatim dhe eventualisht mëlmesa shtesë.

  previous
  Pitalka shtëpie
  next
  Sallatë me bollgur
  • 1,452 Views
  • 1.30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pitalka shtëpie
  next
  Sallatë me bollgur