0 0
Supë me hudhër

Supë me hudhër

Ingredients

Adjust Servings:
600 ml lëng pule
600 ml ujë
1 hudhër
50 ml vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
magdanoz
krutonë
djath
1 vezë
Cuisine:

  Supa me hudhër që shërbehet në bukë është një gjellë kombëtare sllovake shumë e popullarizuar.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 283 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lëngun e pulës ngroheni bashkë me gjysmë litre ujë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Thelpinjtë e hudhrës ngrohini në vaj ulliri në zjarr të ulët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas 10 minutash, hudhrën largojeni nga zjarri.

  Step 4
  Mark as Complete

  Hudhrën bluajeni e shtojani gradualisht vajin e ngrohtë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni edhe 100 ml ujë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në lëngun e mishit shtoni përzierjen me hudhër.

  Step 7
  Mark as Complete

  Kriposeni e piperoseni sipas dëshirës e shtojini magdanozin.

  Step 8
  Mark as Complete

  Supën ziejeni në zjarr të ulët derisa të lidhen mirë të gjithë përbërësit.

  Step 9
  Mark as Complete

  Pak para përfundimit të zierjes, tek supa grini në rende pak djath të butë dhe hidhni një vezë të rrahur.

  Step 10
  Mark as Complete

  Supën zbrazeni mbi krutonët e bukës.

  Step 11
  Mark as Complete

  Dekorojeni me magdanoz.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pure patatesh
  next
  Oriz me spinaq
  • 283 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  600 ml lëng pule
  600 ml ujë
  1 hudhër
  50 ml vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz
  krutonë
  djath
  1 vezë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pure patatesh
  next
  Oriz me spinaq