0 0
Supë me hudhër

Supë me hudhër

Ingredients

Adjust Servings:
500 ml lëng pule
2 hudhra
2 qepë
100 ml ajkë për gatim
50 gr djath parmezan
50 gr gjalpë
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Pa merak, aroma e hudhrës nuk do të vërehet fare, ndërsa ju do të kënaqeni me shijen e posacme që të jep kjo supë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 781 times, 2 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thelpinjtë e hudhrës mbulojini me vaj ulliri.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vendosini në tepsi, mbulojini dhe piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 40 minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj lërini të ftohen e largojuni lëvozhgën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët fërgojeni në gjalpë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni edhe hudhrën dhe kaurdisini bashkë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni lëngun e pulës dhe vazhdoni zierjen për edhe 20 minuta të tjera.

  Step 7
  Mark as Complete

  Në fund bluajeni me blender dore e shtoni ajkën për gatim dhe djathin parmesan.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gonzalesi i shpejtë
  next
  Bukë e “çarë”
  • 781 Views
  • 1.30 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 ml lëng pule
  2 hudhra
  2 qepë
  100 ml ajkë për gatim
  50 gr djath parmezan
  50 gr gjalpë
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gonzalesi i shpejtë
  next
  Bukë e “çarë”