0 0
Supë me hudhër

Supë me hudhër

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 ml lëng pule
2 hudhra
2 qepë
100 ml ajkë për gatim
50 gr djath parmezan
50 gr gjalpë
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Pa merak, aroma e hudhrës nuk do të vërehet fare, ndërsa ju do të kënaqeni me shijen e posacme që të jep kjo supë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 726 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Thelpinjtë e hudhrës mbulojini me vaj ulliri.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Vendosini në tepsi, mbulojini dhe piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 40 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj lërini të ftohen e largojuni lëvozhgën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën e grirë imët fërgojeni në gjalpë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe hudhrën dhe kaurdisini bashkë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni lëngun e pulës dhe vazhdoni zierjen për edhe 20 minuta të tjera.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund bluajeni me blender dore e shtoni ajkën për gatim dhe djathin parmesan.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Gonzalesi i shpejtë
  i ardhshmi
  Bukë e “çarë”
  • 726 Pamje
  • 1.30 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 ml lëng pule
  2 hudhra
  2 qepë
  100 ml ajkë për gatim
  50 gr djath parmezan
  50 gr gjalpë
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gonzalesi i shpejtë
  i ardhshmi
  Bukë e “çarë”