0 0
Supë me karrota

Supë me karrota

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg karrota
1 qepë
copë (2-3 cm) xhenxhefil i freskët
1 lugë gjelle gjalpë
1 lugë gjelle curry
kripë dhe piper i zi
magdanoz
Cuisine:

  Një startuese e lehtë dhe ushqyese e darkës së të premtes. Supa me karrota është përplot vlera ushqimore dhe nuk duhet të mungojë asnjëherë në tavolinën tuaj. Sidomos gjatë stinës së dimrit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,307 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tenxhere shkrini gjalpën, shtoni qepën e grirë dhe fërgojeni derisa të zbutet e ndryshojë ngjyrë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas shtoni karrotat e grira, xhenxhefilin, curryn dhe kripën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në fund tek tenxherja hidhni edhe 4-5 gota ujë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Karrotat zihen të mbuluara me kapak, në temperaturë të ulët për 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas zierjes, bluajini ato me blender dore dhe supa juaj kremoze është gati.
  Ju bëftë mirë!

  previous
  Desert “Frozen”
  next
  Rizoto e gjelbër
  • 1,307 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg karrota
  1 qepë
  copë (2-3 cm) xhenxhefil i freskët
  1 lugë gjelle gjalpë
  1 lugë gjelle curry
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Desert “Frozen”
  next
  Rizoto e gjelbër