0 0
Supë me kërpudha

Supë me kërpudha

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr kërpudha shampinjon
2 lugë gjelle gjalpë
1 qepë
1 lugë gjelle miell
200 ml verë e bardhë
1 thelpinj hudhre
kripë dhe piper i zi
magdanoz
Cuisine:

  Me uljen e temperaturave, sikur shtohet dëshira jonë për të konsumuar sa më shumë ushqime me lugë. Kjo supë e shijshme dhe ekonomike është e përsosur për këtë kohë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,195 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët dhe kërpudhat e prera fërgojini lehtë në gjalpë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni miellin, afro 2 litra ujë dhe ziejini bashkë të gjitha derisa të zbuten kërpudhat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe verën e bardhë dhe thelbin e grirë të hudhrës bashkë me gjethet e magdanozit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Role me mollë
  next
  Gjellë kremoze me misër
  • 1,195 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr kërpudha shampinjon
  2 lugë gjelle gjalpë
  1 qepë
  1 lugë gjelle miell
  200 ml verë e bardhë
  1 thelpinj hudhre
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Role me mollë
  next
  Gjellë kremoze me misër