0 0
Supë me kërpudha

Supë me kërpudha

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr kërpudha shampinjon
500 ml qumësht
1 l ujë
1 qepë
2 thelpinj hudhre
100 gr oriz
50 gr gjalpë
kripë dhe piper i zi
djath parmezan
Kuzhina:

  E thjeshtë, e shpejtë e shumë e shijshme. Supë me kërpudhat shampinjon.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 696 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën dhe hudhrën e grirë imët fërgojini në gjalpë derisa të zbuten. Pastaj shtojani kërpudhat e prera trashë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe orizin dhe ujin e qumështin e lërini të ziejnë të gjitha bashkë për 10 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund supën bluajeni me blender dore, shtoni pak parmesan dhe shërbejeni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Pasta në furrë
  i ardhshmi
  Tavë me spinaq
  • 696 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr kërpudha shampinjon
  500 ml qumësht
  1 l ujë
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  100 gr oriz
  50 gr gjalpë
  kripë dhe piper i zi
  djath parmezan

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Pasta në furrë
  i ardhshmi
  Tavë me spinaq