0 0
Supë me kërpudha

Supë me kërpudha

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg kërpudha
1 qepë
2 thelpinj hudhre
1 l ujë
200 ml ajkë për gatim
1 lugë gjelle miell
2 lugë gjelle gjalpë
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një supë e shijshme kremoze, që do t’iu shijojë shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 276 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në tenxhere skuqeni në gjalpë qepën dhe hudhrën e grirë imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kërpudhat pastrojini, pritini dhe bashkojini me qepën e hudhrën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Le të skuqen të gjitha bashkë, derisa të avullojë lëngu i tepërt.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni miellin dhe ujin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ziejini të gjitha bashkë për 15 minuta, derisa të zbuten kërpudhat.

  Step 6
  Mark as Complete

  Supën e zier bluajeni me blender dore.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shtojani ajkën për gatim dhe lëreni të marrë edhe një valë.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Shtrudel vjenez me peta të gatshme
  next
  Hummus pa tahini
  • 276 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg kërpudha
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  1 l ujë
  200 ml ajkë për gatim
  1 lugë gjelle miell
  2 lugë gjelle gjalpë
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Shtrudel vjenez me peta të gatshme
  next
  Hummus pa tahini