0 0
Supë me kërpudha

Supë me kërpudha

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg kërpudha lloji sipas dëshirës
1 qepë
2 thelpinj hudhre
1 l ujë
200 ml ajkë për gatim
1 lugë gjelle miell
2 lugë gjelle gjalpë
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një supë e shijshme, kremoze, e cila do t’iu ngroh në ditët e ftohta të vjeshtës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 5,291 times, 29 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në tenxhere fërgojeni qepën dhe hudhrën e grirë imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kërpudhat pastrojini, copëtojini dhe hidhini tek tenxherja me qepët e hudhrën. Ziejini derisa të shterrin ujin e tepërt.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojeni miellin dhe hidhjani ujin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Supa zihet për 15 minuta ose derisa të zbuten kërpudhat.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj supën e zier bluajeni në blender.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në fund shtojani ajkën e gatimit dhe kthejeni në zjarr derisa të marrë valë.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Muffinë me kungulleshka e mozzarella
  next
  Patate të mbushura me spinaq
  • 5,291 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg kërpudha lloji sipas dëshirës
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  1 l ujë
  200 ml ajkë për gatim
  1 lugë gjelle miell
  2 lugë gjelle gjalpë
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Muffinë me kungulleshka e mozzarella
  next
  Patate të mbushura me spinaq