0 0
Supë me kos

Supë me kos

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
250 gr oriz
60 gr miell
350 gr jogurt
1.5 l ujë
gjalpë
vaj
kripë
magdanoz
mentë të thatë
Kuzhina:

  A e keni provuar ndonjëherë këtë lloj supe? Bëhet shpesh në kuzhinën boshnjake dhe e lavdërojnë për shijen e veçantë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 697 times, 5 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Orizin vendoseni në 2 l ujë me kripë dhe zijeni për 20 minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kur të jetë zier orizi, kullojeni dhe lëreni të ftohet pak.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një tenxhere ngroheni pak vaj e gjalpë, shtoni një lugë miell dhe skuqeni. Pastaj shtoni edhe ujin dhe lëreni të marrë një valë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Atëherë shtoni jogurtin e bërë bashkë me mentën e tharë dhe magdanozin. Lëreni të ziejë për 5 minuta e më pas shtojani orizin e zier më parë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund rregullojeni me kripë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Menemen
  i ardhshmi
  Tiramisu
  • 697 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  250 gr oriz
  60 gr miell
  350 gr jogurt
  1.5 l ujë
  gjalpë
  vaj
  kripë
  magdanoz
  mentë të thatë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Menemen
  i ardhshmi
  Tiramisu