0 0
Supë me kungull të verdhë

Supë me kungull të verdhë

Ingredients

Adjust Servings:
1 qepë
2 thelpinj hudhre
1 kungull i verdhë
100 ml pana e lëngshme
1 tufë kopër
kripë dhe piper i zi
gjalpë
1 gotë ujë
Cuisine:

  Kungujt e verdhë të vjeshtës janë ushqimi më i shëndetshëm që mund të hani këto ditë!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 363 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Skuqim qepën e grirë hollë në gjalpë derisa të zbutet, pastaj shtojmë kungullin e prerë në copa dhe hudhrat e grira dhe i lëmë në zjarr të ngadaltë duke e përzier vazhdimisht.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojmë kripë, piper, kopër dhe 1 gotë uji dhe e përziejmë me mikser deri sa të përftojmë një masë kremoze. E lëmë sërish të ziejë për 5 minuta.

  previous
  10 gjëra që nuk i dinit për kosin
  next
  Çaji i hithrave: Ilaç për shumë sëmundje
  • 363 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  1 kungull i verdhë
  100 ml pana e lëngshme
  1 tufë kopër
  kripë dhe piper i zi
  gjalpë
  1 gotë ujë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  10 gjëra që nuk i dinit për kosin
  next
  Çaji i hithrave: Ilaç për shumë sëmundje