0 0
Supë me kungull

Supë me kungull

Cuisine:

  Një version më i lehtë por poaq i shijshëm i supës me kungull.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 871 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Një litër ujë vlojeni bashkë me një buljon supe e mëlmesa.

  Step 2
  Mark as Complete

  Njëkohësisht, fërgojeni qepën në një tenxhere tjetër më të madhe. Pasi të jetë zbutur qepa, e shton tek tenxherja kungullin dhe patatet e prera në copë të vogla.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sipër perimeve hidheni ujin e vluar më parë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Zihen të gjitha bashkë derisa të zbuten perimet.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pastaj shtojeni edhe ajkën e gatimit, kripë e piper sipas nevojës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Bluajini me blender dore.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shërbejeni me vaj të farave të kungullit ose thjeshtë sipas dëshirës tuaj.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kek me banane
  next
  Krofne me pak përbërës
  • 871 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kek me banane
  next
  Krofne me pak përbërës