0 0
Supë me panxhar

Supë me panxhar

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3-4 panxharë të kuq
2 molla
2 qepë
2 buljon/kubëz supe
kripë dhe piper i zi
piper të kuq djegës
1/2 luge gjalpë
Kuzhina:

  Një supë perfekte për ditët e ftohta të dimrit.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 571 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Qërojmë panxharin dhe qepët, mollat i ndajmë në katër pjesë. Ua largojmë pjesën e mesit, pastaj i grijmë në copë të vogla dhe i hedhim në tenxhere.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas i mbulojmë me ujë, shtojmë gjalpën dhe i ziejmë, për 7-10 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj e bluajmë mirë në blender dhe e rikthejmë në tenxhere.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojmë buljonin, piperin, kripën dhe ujin nëse na duket supa shumë e trashë.
  E ziejmë edhe për 2-3 minuta dhe pas kësaj supa është e gatshme.

  i mëparshmi
  Tullumba
  i ardhshmi
  Çokollatë e nxehtë
  • 571 Pamje
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3-4 panxharë të kuq
  2 molla
  2 qepë
  2 buljon/kubëz supe
  kripë dhe piper i zi
  piper të kuq djegës
  1/2 luge gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tullumba
  i ardhshmi
  Çokollatë e nxehtë