0 0
Supë me polentë

Supë me polentë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
5 lugë gjelle gjalpë
3 lugë gjelle të mbushura plot polenta
1 l ujë *ose lëng pule
vegeta
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një recetë e shpejtë për një supë të pazakonshme, por të shijshme me polentë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 185 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën ngroheni, shtoni polentën e skuqeni për 1-2 minuta në zjarr të ngadalshëm, duke e përzier vazhdimisht që të mos digjet.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kur të fillojë të ndryshojë ngjyrë shtojani ujin dhe ziejeni për 10 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni mëlmesa sipas dëshirës. Ndërsa para servimit spërkateni me magdanoz.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën mund ta zëvendësoni edhe me vaj, por gjella merr një shije më të posaçme falë gatimit të saj me gjalpë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë!

  i mëparshmi
  Supë kremoze me perime
  i ardhshmi
  Menemen
  • 185 Pamje
  • 15 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  5 lugë gjelle gjalpë
  3 lugë gjelle të mbushura plot polenta
  1 l ujë *ose lëng pule
  vegeta
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Supë kremoze me perime
  i ardhshmi
  Menemen