0 0
Supë me qepë

Supë me qepë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3 qepë mesatare
1 lugë gjelle gjalpë
1 lugë gjelle vaj
1 lugë çaji domate të bluara në blender ose salcë e gatshme domatesh
2 lugë gjelle miell
5 gota lëng mishi
1 lugë çaji kurkuma
kripë dhe piper i zi
1 lugë çaji qimnon
magdanoz
mentë të thatë
Kuzhina:

  Provojeni recetën për këtë supë, që u përshtatet muajve të dimrit. Një antibiotik natyral, që do të mbajë larg jush gripin e të ftohtin. Me Shije!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 151 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjalpën bashkë me vajin shkrijeni në zjarr të ngadalshëm.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni qepët e qeruara dhe të grira hollë. Fërgojini derisa të marrin një ngjyrë të artë. Pastaj shtoni salcën e domates.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas kësaj shtoni edhe miellin, por kujdesuni që gjellën ta përzieni vazhdimisht. Shtoni edhe dy gota ujë dhe duke e përzier, kujdesuni që mielli të shpërbëhet krejtësisht.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas vlimit shtoni edhe pjesën e mbetur të ujit dhe prisni që gjella të vlojë edhe një herë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbehet e ngrohtë.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Salmon në shtrat spinaqi
  i ardhshmi
  Tortë e shpejtë pa pjekje
  • 1 151 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3 qepë mesatare
  1 lugë gjelle gjalpë
  1 lugë gjelle vaj
  1 lugë çaji domate të bluara në blender ose salcë e gatshme domatesh
  2 lugë gjelle miell
  5 gota lëng mishi
  1 lugë çaji kurkuma
  kripë dhe piper i zi
  1 lugë çaji qimnon
  magdanoz
  mentë të thatë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Salmon në shtrat spinaqi
  i ardhshmi
  Tortë e shpejtë pa pjekje