0 0
Supë me selino e ftua

Supë me selino e ftua

Ingredients

Adjust Servings:
1 selino
1 ftua
2 qepë e kuqe
2 thelpinj hudhre
vaj ulliri
1 buljon/kubëz supe
1 lugë qimnon
pak kanellë
1 lugë sheqer
Cuisine:

  Përgatiteni këtë supë të shijshme, që vec shijes së posacme, do t’iu dhurojë edhe ngrohtësi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 138 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Selinon, ftoin, qepën dhe hudhrën qërojini dhe grijini trashë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një tigan të thellë hidhni mjaftueshëm vaj dhe vendoseni atë në zjarr mesatar. Pastaj shtoni perimet e grira bashkë me të gjithë përbërësit e tjerë dhe buljonin e imtësuar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Ziejini të gjitha në zjarr të ngadalshëm për 20 deri 25 minuta ose derisa të zbuten perimet.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pasi të ketë ndodhur kjo, perimet mbulojini me ujë të vluar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Mbylleni me kapak dhe vazhdojeni zierjen edhe për 20 apo 25 minuta të tjera.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pastaj, supën bluajeni me ndihmën e një blenderi dore.

  Step 7
  Mark as Complete

  Shërbejeni me arra të skuqura në pak gjalpë.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Lëng për frymëmarrje më të lehtë
  next
  Kek me mollë e arra- desert i përsosur për gjysmë ore
  • 138 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 selino
  1 ftua
  2 qepë e kuqe
  2 thelpinj hudhre
  vaj ulliri
  1 buljon/kubëz supe
  1 lugë qimnon
  pak kanellë
  1 lugë sheqer

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lëng për frymëmarrje më të lehtë
  next
  Kek me mollë e arra- desert i përsosur për gjysmë ore