0 0
Supë me vezë

Supë me vezë

Ingredients

Adjust Servings:
2 karrota
1 selino e freskët
1 tufë magdanoz
2 vezë
500 ml ujë
mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi)
Cuisine:

  Kjo supë është nga ato supërat e lehta e të shpejta të gjysheve tona. Me Shijen e saj të vecantë, vërtetë na bënë të kemi nostalgji për fëmijërinë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 977 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Perimet qërojini dhe pritini në kubikë të vegjël.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ziejini në ujë për 15 minuta derisa të zbuten.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kriposini, piperosini. Pastaj tundini vezët dhe hidhini ngadalë në tavë duke i përzier vazhdimisht.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas 10 minutash, supa juaj me vezë është gati. Ju bëftë mirë.

  previous
  Qofte peshku
  next
  Ëmbëlsirë me tre shtresa
  • 977 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 karrota
  1 selino e freskët
  1 tufë magdanoz
  2 vezë
  500 ml ujë
  mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi)

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qofte peshku
  next
  Ëmbëlsirë me tre shtresa