0 0
Supë pranverore franceze

Supë pranverore franceze

Ingredients

Adjust Servings:
50 gr gjalpë
1 presh (purrinj)
1 qepë
1 l ujë
3 patate
2 karrota
shparg
70 gr oriz
4 lugëza kripë
50 gr spinaq të njomë
1 filxhan ajkë të thartë/shtalpë
Cuisine:

  Një gjellë që përgatitet lehtë e shpejtë, ndërsa ka një shije të jashtëzakonshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,115 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjalpën shkrijeni në një tenxhere të madhe në zjarr mesatar. Shtoni preshin dhe qepën e grirë dhe kaurdisini derisa të zbuten.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni ujin, patatet, karrotat, shpargujt e orizin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni edhe mëlmesat.

  Step 4
  Mark as Complete

  Uleni temperaturën dhe vazhdojeni zierjen edhe për 30 minuta të tjera, derisa të zbuten orizi e perimet.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund shtoni edhe spinaqin dhe vazhdojeni zierjen edhe për 5 minuta të tjera.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pas zierjes lëreni të pushojë pak e më pas shërbejeni supën e ngrohtë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Kube me arra e çokollatë
  next
  Patate me gjalpë e parmezan
  • 1,115 Views
  • 40-50 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  50 gr gjalpë
  1 presh (purrinj)
  1 qepë
  1 l ujë
  3 patate
  2 karrota
  shparg
  70 gr oriz
  4 lugëza kripë
  50 gr spinaq të njomë
  1 filxhan ajkë të thartë/shtalpë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kube me arra e çokollatë
  next
  Patate me gjalpë e parmezan