0 0
Supë pule

Supë pule

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
400 gr Gjoks pule
1-2 copa qepë
2-3 copa patate
2 karrota
1 kungulleshkë e grirë
kripë dhe piper i zi
mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi)
vaj
Kuzhina:

  Supa e pulës është një nga gjellërat që asnjëherë nuk na del nga qejfi. Këtë supë na pëlqen ta gatuajmë qoftë në stinët e ngrohta qoftë në ato të ftohta. Provojeni recetën tonë për një supë pule Me Shije të vecantë!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 779 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në pak vaj, fërgojini qepët derisa të zbuten, pastaj shtoni gjoksin e pulës të prerë në copa të vogla. Fërgojini bashkë për disa minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni patatet, karrotën dhe kungulleshkën- të gjitha të grira në rende më parë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini, shtoni piper e mëlmesa sipas dëshirës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni ujë sipas dëshirës dhe kur gjella të ketë marrë valë, uleni temperaturën dhe lëreni të zihet ngadalë për rreth një orë.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Stromboli
  i ardhshmi
  Sallatë frutash- Mojito
  • 1 779 Pamje
  • 1.20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  400 gr Gjoks pule
  1-2 copa qepë
  2-3 copa patate
  2 karrota
  1 kungulleshkë e grirë
  kripë dhe piper i zi
  mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi)
  vaj

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Stromboli
  i ardhshmi
  Sallatë frutash- Mojito