0 0
Supë me thjerrëza të kuqe

Supë me thjerrëza të kuqe

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
200 gr thjerrëza të kuqe
4 patate mesatare
2 karrota
1 qepë
kripë dhe piper i zi
vegetë PODRAVKA
mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi) sipas deshires
Kuzhina:

  Një supë Me Shije perfekte!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 592 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë përbërësit pastrohen mirë, copëtohen dhe i vendosim të ziejnë. Shtojmë edhe erëza sipas dëshirës.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas zierjes, supën e bluajmë në blender derisa të fitojmë një masë të lëngshme.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund, për ta dekoruar, i shtojmë edhe magdanoz.

  i mëparshmi
  Brownies
  i ardhshmi
  Salmon me rozmarinë
  • 592 Pamje
  • 1 ore
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  200 gr thjerrëza të kuqe
  4 patate mesatare
  2 karrota
  1 qepë
  kripë dhe piper i zi
  vegetë PODRAVKA
  mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi) sipas deshires

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Brownies
  i ardhshmi
  Salmon me rozmarinë