0 0
Supë thjerrëzash me perime

Supë thjerrëzash me perime

Cuisine:

  Një supë e ushqyeshme dhe "shpëtim" për ditët kur nuk e keni idenë se çfarë do të gatuani.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 843 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Thjerrëzat lajini në ujë të rrjedhshëm dhe kullojini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas ziejini për 20 minuta në një tenxhere të thellë bashkë me 600 ml ujë me kripë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Perimet që do të përdorni për supën, pasi t'i keni pastruar e prerë, fërgojini në një tigan bashkë me erëzat, derisa të zbuten.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas skuqjes, perimet hidhini tek thjerrëzat dhe vazhdojeni zierjen edhe për 10 minuta të tjera.

  Step 5
  Mark as Complete

  Poqese ka nevojë, shtoni edhe pak ujë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Në fund largojeni gjethen e dafinës dhe shërbejeni.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Mos e hidhni lëvoren e portokallit!
  next
  Sallatë me makarona
  • 843 Views
  • 50 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mos e hidhni lëvoren e portokallit!
  next
  Sallatë me makarona