0 0
Supë vjeshte

Supë vjeshte

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 lugë gjalpë
2 lugë miell
300 gr patate
300 gr lulelakër
1 karrotë * e grirë në rende
kripë dhe piper i zi
mëlmesa
magdanoz
Kuzhina:

  Një supë e shijshme dhe e shpejtë, që do të pasurojë tryezën tuaj në vjeshtë

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 144 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Karrotën lajeni dhe grijeni imët me rende. Patatet pastrojini dhe pritini në kubikë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Edhe lulelakrën pastrojeni dhe priteni në copa më të mëdha.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në gjalpë fërgojeni miellin. Menjëherë shtoni patatet dhe mëlmesat duke hedhur gradualisht edhe 1 litër ujë të ftohtë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëreni të vlojë. Pasi të ketë vluar, shtojani lulelakrën dhe lërini të ziejnë të gjitha bashkë edhe 30 minuta të tjerë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Gjoks pule me spinaq
  i ardhshmi
  Sallatë quinoa me mentë e belush
  • 1 144 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 lugë gjalpë
  2 lugë miell
  300 gr patate
  300 gr lulelakër
  1 karrotë * e grirë në rende
  kripë dhe piper i zi
  mëlmesa
  magdanoz

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjoks pule me spinaq
  i ardhshmi
  Sallatë quinoa me mentë e belush