0 0
Tarta de queso La viña

Tarta de queso La viña

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
600 gr krem djath
4 vezë
200 gr sheqer
300 gr pana e lëngshme *jobimore
1 lugë gjelle miell
pak kripë
Kuzhina:

  Një tortë e provuar në një restorant spanjoll në San Sebastian. Me shije shumë të veçantë dhe e lehtë për t’u bërë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 818 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini me pak kripë me tel kuzhine. Më pas shtojuni djathin duke formuar një masë homogjene.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Tek masa shtoni edhe sheqerin, miellin dhe pananë e lëngshme.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumi i fituar zbrazet në kallëpin e mbuluar me letër të lagur (20 cm) dhe piqet në furrën e parangrohur në 210-220 gradë për 35 minuta, derisa të skuqet mirë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas ndalet furra dhe torta lihet të qëndrojë në furrën e mbyllur edhe 15 minuta të tjera.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj nxirret nga furra dhe lihet të pushojë edhe afro 2 orë të tjera. Pas kësaj kohe është e gatshme për shërbim.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Ëmbëlsirë e veçantë me mollë
  i ardhshmi
  Tortë kremoze
  • 818 Pamje
  • 3 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 210-220

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  600 gr krem djath
  4 vezë
  200 gr sheqer
  300 gr pana e lëngshme *jobimore
  1 lugë gjelle miell
  pak kripë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Ëmbëlsirë e veçantë me mollë
  i ardhshmi
  Tortë kremoze