0 0
Tavë me makarona e patate

Tavë me makarona e patate

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr makarona
2 patate
1 qepë
2 thelpinj hudhre
100 gr djath
200 gr kos
kripë dhe piper i zi
vaj
2 vezë
Cuisine:

  Një zgjidhje e shpejtë për ditët, kur nuk ia keni idenë se cfarë do të gatuani për darkë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,219 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Makaronat ziejini, ndërsa qepën priteni e skuqeni në tigan bashkë me hudhrën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Patatet grijini në rende e më pas shtojuni vezët, djathin dhe qepën e skuqur. Shtoni kripë, piper e makarona dhe përziejini të gjitha bashkë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Masën zbrazeni në tavën e lyer me yndyrë dhe piqeni në furrën e parangrohur në 220 gradë për afro 40 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Troftë me arra
  next
  Gjellë me mish pule
  • 1,219 Views
  • 50 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr makarona
  2 patate
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  100 gr djath
  200 gr kos
  kripë dhe piper i zi
  vaj
  2 vezë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Troftë me arra
  next
  Gjellë me mish pule