0 0
Tavë me patate e djath

Tavë me patate e djath

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg patate
1 gotë djath të freskët
1 lugë gjelle rozmarinë e freskët
kripë dhe piper i zi
gjalpë
vaj

Një tavë tradicionale me patate, asnjëherë nuk është një ide e keqe. Si thoni ju?

Përbërësit

Udhëzimet

Shpërndaje
(Visited 3 180 times, 5 visits today)
Hapi 1
E kam përfunduar këtë hap

Gjalpën dhe vajin hidhini në një tavë dhe vendoseni në furrën e nxehtë.

Hapi 2
E kam përfunduar këtë hap

Më pas, tavën largojeni nga furra dhe rendisni në të patatet e prera në rrathë, të cilat më parë i keni kaluar në përzierjen prej rozmarine, kripe e piperi të zi.

Hapi 3
E kam përfunduar këtë hap

Tavën e përgatitur kështu kthejeni në furrën e ngrohur derisa të piqen patatet. Kujdesuni që herë pas here t’i trazoni me lugë, në mënyrë që të marrin ngjyrë të njëtrajtshme.

Hapi 4
E kam përfunduar këtë hap

Pas kësaj, sipër patateve hidheni djathin dhe pak rozmarinë shtesë.

Hapi 5
E kam përfunduar këtë hap

Tava është e gatshme, pas shkrirjes së djathit.
Ju bëftë mirë.

i mëparshmi
Koktej frutash
i ardhshmi
Sallatë shope
  • 3 180 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200 grade

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg patate
1 gotë djath të freskët
1 lugë gjelle rozmarinë e freskët
kripë dhe piper i zi
gjalpë
vaj

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Koktej frutash
i ardhshmi
Sallatë shope