0 0
Tërshërë me mollë

Tërshërë me mollë

Ingredients

Adjust Servings:
1 filxhan tërshërë
1 filxhan ujë
1 mollë
2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
1 lugë gjelle mjaltë
Cuisine:

  Një mëngjes i shijshëm me fruta e gjalpë kikiriku.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 316 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Ujin vëreni të vlojë e pastaj shtojani tërshërën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Mollën pastrojeni e priteni në kubikë. Pastaj shtojani tërshërës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Ziejini bashkë për disa minuta e më pas shtoni mjaltën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Largojeni nga zjarri dhe lërëni të pushojë për pak minuta. Në fund shtoni edhe gjalpën e kikirikut e shërbejeni.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Mini pizza shtëpie
  next
  Pandispanjë me cokollatë
  • 316 Views
  • 30 min
  • Serves 1
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 filxhan tërshërë
  1 filxhan ujë
  1 mollë
  2 lugë gjelle gjalpë kikiriku
  1 lugë gjelle mjaltë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mini pizza shtëpie
  next
  Pandispanjë me cokollatë