0 0
Tiramisu pa rum

Tiramisu pa rum

Ingredients

Adjust Servings:
6 vezë
10 lugë gjelle sheqer
500 gr djath mascarpone
biskota për tiramisu
kafe
kakao
Cuisine:

  Tiramisu pa rum, e përgatitur për ju, me SHIJE!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 600 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  I ndajmë të bardhët e vezëve nga të verdhat

  Step 2
  Mark as Complete

  Të bardhat i rrahim mirë derisa të shkumojnë shumë e krijohet një masë e bardhë

  Step 3
  Mark as Complete

  Të verdhët e vezës i rrahim bashkë me sheqer derisa të shkrihet ky i fundit. Pastaj ia shtojmë mascarponen dhe i rrahim sërish bashkë për të krijuar një masë homogjene

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas të bardhët e vezëve i përziejmë gradualisht me mascarponen me lugë të drunjtë

  Step 5
  Mark as Complete

  Në anën tjetër 2 lugë gjelle kafe instant i përziejmë me ujë të vluar. Kur të jetë vakur ķafeja, kalojmë biskotat në të dhe i rendisim në tavën përkatëse. Një rend biskota një rend krem

  Step 6
  Mark as Complete

  Në fund e dekorojmë me kakao. Përpara konsumimit, tiramisuja është mirë të qëndrojë në frigorifer për 4 orë ose gjatë natës

  previous
  Gurabi
  next
  Bukë bajate në furrë
  • 600 Views
  • 20 minuta
  • Serves 8
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  6 vezë
  10 lugë gjelle sheqer
  500 gr djath mascarpone
  biskota për tiramisu
  kafe
  kakao

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gurabi
  next
  Bukë bajate në furrë