0 0
Toptha djathi

Toptha djathi

Ingredients

Adjust Servings:
600 gr djath gauda
3 karrota
100 ml ajkë të thartë/shtalpë
3 vezë
1 filxhan troshka buke/galetë
1 filxhan miell
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një paragjellë interesante, e përsosur për festa datëlindjesh.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 308 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Karrotën e djathin grijini në rende.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni shtalpën e përziejini mirë të gjitha.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas formoni toptha, të cilët më parë duhet t’i kaloni në miell, e më pas në vezët e rrahura dhe në fund në troshka buke.

  Step 4
  Mark as Complete

  Përsëriteni këtë proces, derisa të shpenzoni të gjithë materialin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Topthat e përgatitur skuqini në vaj derisa të marrin një ngjyrë të kuqrremtë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Pulë ekzotike në salcë
  next
  Tranguj turshi
  • 308 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  600 gr djath gauda
  3 karrota
  100 ml ajkë të thartë/shtalpë
  3 vezë
  1 filxhan troshka buke/galetë
  1 filxhan miell
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë ekzotike në salcë
  next
  Tranguj turshi