0 0
Torta e Shkretëtirës

Torta e Shkretëtirës

Ingredients

Adjust Servings:
3 qeska puding vanilje
2 gota sheqer
250 gr gjalpë
1 l qumësht
5 lugë gjelle ujë
1 gotë miell kokosi
1 gotë bajame të bluara
1 gotë biskota të bluara
Cuisine:

  Një tortë e lehtë dhe e shpejtë me krem pudingu, që do të kënaq shijen e secilit. Ideale për pasditet me kafe së bashku me shoqet e zemrës!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,368 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Pluhurin e pudingut bëjeni bashkë me sheqer dhe të dyja shkrijini në ujë. Këtë masë hidheni në qumështin e vluar duke e përzier vazhdimisht derisa të trashet.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas kremit shtojani gjalpën dhe miksojini të gjitha bashkë për 5 minuta. Më pas kremin lëreni të pushojë pak dhe ndajeni në tri pjesë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në pjesën e parë shtoni biskotat e bluara, në të dytin bajamet e bluara dhe në të tretin miellin e kokosit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Sipas kësaj radhe, rendisni të gjitha njëra mbi tjetrën në tavën adekuate. Petat shtrijini mirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund, torten vendoseni në frigorifer për t’u forcuar.

  Step 6
  Mark as Complete

  Para shërbimit, torten zbukurojeni sipas dëshirës.

  previous
  Patate n’furrë
  next
  Turshi greke
  • 1,368 Views
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 qeska puding vanilje
  2 gota sheqer
  250 gr gjalpë
  1 l qumësht
  5 lugë gjelle ujë
  1 gotë miell kokosi
  1 gotë bajame të bluara
  1 gotë biskota të bluara

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Patate n’furrë
  next
  Turshi greke