0 0
Tortë cokollate pa miell

Tortë cokollate pa miell

Ingredients

Adjust Servings:
6 lugë gjelle gjalpë
220 gr çokollatë të zezë
6 vezë
½ filxhan sheqer
sheqer pluhur
Cuisine:

  Adhuruesit e cokollatës do ta dashurojnë këtë desert.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 418 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjalpën e cokollatën shkrijini bashkë e më pas shtojuni të kuqtë e vezëve.

  Step 2
  Mark as Complete

  Të bardhët e vezëve rrahini e më pas shtojuni sheqerin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kur të jetë forcuar mjaftueshëm si masë, atëherë shtojeni gradualisht masën me cokollatë, gjalpë e të kuqtë e vezëve.

  Step 4
  Mark as Complete

  Përziejeni mirë masën dhe zbrazeni në kallëpin adekuat, të lyer paraprakisht me gjalpë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur në 140 gradë për afro 50 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Sipas dëshirës, shërbejeni të spërkatur me sheqer pluhur ose me krem të rrahur qumështi. /Gastro

  previous
  Gjalpë bajamesh
  next
  Burrito në furrë
  • 418 Views
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 140

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  6 lugë gjelle gjalpë
  220 gr çokollatë të zezë
  6 vezë
  ½ filxhan sheqer
  sheqer pluhur

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjalpë bajamesh
  next
  Burrito në furrë