0 0
Tortë cokollate pa miell

Tortë cokollate pa miell

Ingredients

Adjust Servings:
6 lugë gjelle gjalpë
220 gr çokollatë të zezë
6 vezë
½ filxhan sheqer
sheqer pluhur
Cuisine:

    Adhuruesit e cokollatës do ta dashurojnë këtë desert.

    Ingredients

    Directions

    Share
    (Visited 562 times, 1 visits today)
    Step 1
    Mark as Complete

    Gjalpën e cokollatën shkrijini bashkë e më pas shtojuni të kuqtë e vezëve.

    Step 2
    Mark as Complete

    Të bardhët e vezëve rrahini e më pas shtojuni sheqerin.

    Step 3
    Mark as Complete

    Kur të jetë forcuar mjaftueshëm si masë, atëherë shtojeni gradualisht masën me cokollatë, gjalpë e të kuqtë e vezëve.

    Step 4
    Mark as Complete

    Përziejeni mirë masën dhe zbrazeni në kallëpin adekuat, të lyer paraprakisht me gjalpë.

    Step 5
    Mark as Complete

    Piqeni në furrën e parangrohur në 140 gradë për afro 50 minuta.

    Step 6
    Mark as Complete

    Sipas dëshirës, shërbejeni të spërkatur me sheqer pluhur ose me krem të rrahur qumështi. /Gastro

    previous
    Gjalpë bajamesh
    next
    Burrito në furrë
    • 562 Views
    • Serves 4
    • Vështirësia: Medium
    • 140

    Share it on your social network:

    Or you can just copy and share this url

    Ingredients

    Adjust Servings:
    6 lugë gjelle gjalpë
    220 gr çokollatë të zezë
    6 vezë
    ½ filxhan sheqer
    sheqer pluhur

    Bookmark this recipe

    Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

    previous
    Gjalpë bajamesh
    next
    Burrito në furrë