0 0
Tortë me biskota

Tortë me biskota

Ingredients

Adjust Servings:
1 pako biskota Petit Beurre
250 gr gjalpë
2 vezë
3 rende cokollatë gatimi
arra të thërmuara
Cuisine:

  Një ëmbëlsirë e shpejtë, ekonomike dhe me shumë shije.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 357 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini mirë, shtoni gjalpën e prerë dhe miksojini të gjitha bashkë sërish.

  Step 2
  Mark as Complete

  Cokollatën shkrijeni e shtojeni tek vezët.

  Step 3
  Mark as Complete

  Biskotat kalojini në qumësht e pastaj renditini në tavën përkatëse ashtu që të bëhet një rend biskota, një rend krem, derisa të shpenzohet i gjithë materiali.

  Step 4
  Mark as Complete

  Sipas dëshirës, mbi kremin mund të shtoni edhe arra të thërmuara, por nuk është e domosdoshme.

  Step 5
  Mark as Complete

  Para servimit, ëmbëlsirën ftoheni mirë.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Musaka me spinaq
  next
  Gullash sipas irlandezëve
  • 357 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 pako biskota Petit Beurre
  250 gr gjalpë
  2 vezë
  3 rende cokollatë gatimi
  arra të thërmuara

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Musaka me spinaq
  next
  Gullash sipas irlandezëve