0 0
Tortë me krepa

Tortë me krepa

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
21 krepa
3 limona
1 ½ filxhanë sheqer
120 gr gjalpë *në temperaturë ambienti
4 vezë
½ filxhan lëng limoni
kripë
Kuzhina:

  Ju kanë tepruar krepa nga mëngjesi dhe nuk dini çfarë të bëni me to? Provojeni këtë recetë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 822 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Limonat qërojini e lëvoren e fituar bluajeni në blender bashkë me sheqerin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj tek masa shtoni edhe gjalpën dhe vezët një nga një.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni edhe lëngun e limonit dhe kripë me majë thike.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjitha zbrazini në një tenxhere dhe ziejini në zjarr të ngadaltë derisa të trashet masa.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Kremin e fituar largojeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas merreni një krepë e vendoseni në enën për ëmbëlsira. Lyejeni me kremin e përgatitur e sipër këtij vendoseni krepën tjetër. Kështu veproni me të gjithë materialin, derisa të shpenzohet i tëri.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Tortën spërkateni me sheqer pluhur dhe lëreni të pushojë në frigorifer gjatë natës.

  Hapi 8
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Çfarë ndodh nëse konsumoni çdo ditë peshk?
  i ardhshmi
  Pije vitaminoze dimri
  • 822 Pamje
  • 30 min
  • Servon 8
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  21 krepa
  3 limona
  1 ½ filxhanë sheqer
  120 gr gjalpë *në temperaturë ambienti
  4 vezë
  ½ filxhan lëng limoni
  kripë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Çfarë ndodh nëse konsumoni çdo ditë peshk?
  i ardhshmi
  Pije vitaminoze dimri