0 0
Tortë me peta të gatshme

Tortë me peta të gatshme

Ingredients

Adjust Servings:
1 pako peta të gatshme * 700 gr
500 gr margarinë * në temperaturë ambienti
250 gr sheqer pluhur
300 gr biskota të bluara
360 gr ajkë të thartë/shtalpë *2 tasa
500 ml pana ëmbëlsirash
200 ml qumësht me çokollatë
2 krem shllag/pana
Cuisine:

  Në rast se jeni nga ata persona që nuk kanë shumë kohë të merren me ëmbëlsira, atëherë kjo mund të jetë zgjidhja e përsosur për ju.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 856 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Margarinën e mbajtur në temperaturë ambienti rraheni bashkë me sheqerin pluhur. Shtoni biskotat e bluara dhe shtalpën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë rraheni veçmas pananë për ëmbëlsira.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtrojeni petën e parë në enën përkatëse dhe zbuteni me qumësht me çokollatë. Sipër petës, më pas hidhni 1/3 e kremit me biskota e sipër këtij hidhni edhe 1/3 e panasë së rrahur për ëmbëlsira.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtroni petën e dytë, zbuteni me qumësht me çokollatë e sërish hidhjani kremin sipër. Veproni kështu edhe me petën e tretë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund përgatiteni krem-shllagun sipas udhëzimeve në paketim. Lyejeni me të tortën dhe dekorojeni sipas dëshirës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Spaghetti me qofte
  next
  Tortë me kakao
  • 856 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 pako peta të gatshme * 700 gr
  500 gr margarinë * në temperaturë ambienti
  250 gr sheqer pluhur
  300 gr biskota të bluara
  360 gr ajkë të thartë/shtalpë *2 tasa
  500 ml pana ëmbëlsirash
  200 ml qumësht me çokollatë
  2 krem shllag/pana

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Spaghetti me qofte
  next
  Tortë me kakao