0 0
Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë

Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë

Ingredients

Adjust Servings:
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë të çajit vaj
1 gotë të çajit qumësht
1 pluhur pjekurinash
100 gr spinaq
miell
krem shllag/pana
Cuisine:

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 288 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët dhe sheqerin derdhni në një enë të thellë. Përzieni me mikser rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni qumështin dhe e vazhdoni përzierjën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Spinaqin pastroni dhe vendosni në blendar përmbi ia shtoni 1 gotë vaj vegjetal dhe e grimconi.

  Step 3
  Mark as Complete

  Miellin, pluhurin e pjekurinave, spinaqin ia shtoni enës dhe e përzieni rreth 10 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Brumin e fituar e derdhni tek ena e pjekjes dhe piqeni në furrë për rreth 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, torten ndajeni më dysh e lyejeni me krem shllagun/pananë e rrahur.

  previous
  Sallatë me mish pule dhe perime
  next
  Sallatë e shëndetshme
  • 288 Views
  • 40 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 vezë
  1 gotë sheqer
  1 gotë të çajit vaj
  1 gotë të çajit qumësht
  1 pluhur pjekurinash
  100 gr spinaq
  miell
  krem shllag/pana

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me mish pule dhe perime
  next
  Sallatë e shëndetshme