0 0
Tortellini me brokoli

Tortellini me brokoli

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg brokoli
500 gr tortellini me djathë
1/2 filxhan majonez
2 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle sheqer
1 filxhan Fara luledielli
1 qepë e kuqe
Cuisine:

  Brokolit krokantë dhe tortelinit e mbushura me djathë, janë një sallatë e përsosur verore, të cilën mund ta konsumoni edhe në vend të darkës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 513 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Tortellinit ziejini sipas udhëzimit në paketim.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kullojini e shpëlajini me ujë të ftohtë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në ujin e njëjtë ku janë zier tortellinit, ziejini për pak minuta edhe brokolit. Më pas largojini nga uji dhe lërini mënjanë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Brokolit, tortellinit, farat e lulediellit dhe qepën e grirë imët bashkojini në një enë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër sallatës hidhni përzierjen me majonezë, sheqer e uthull. Përziejini mirë dhe shërbejini.

  previous
  Spinaq në furrë
  next
  Salcë me kërpudha
  • 513 Views
  • 30 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg brokoli
  500 gr tortellini me djathë
  1/2 filxhan majonez
  2 lugë gjelle uthull
  2 lugë gjelle sheqer
  1 filxhan Fara luledielli
  1 qepë e kuqe

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Spinaq në furrë
  next
  Salcë me kërpudha